Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone


Stowarzyszenie ekologiczno-artystyczne BASTA zaprasza na projekcje filmów dotyczących przemysłu futrzarskiego: „Stella Mc’Cartney – hodowla zwierząt dla futra”, „ICH futra w naszych rękach” oraz „The Witness”.
17.12.2006 (niedziela), godz. 18:00, wjazd: free!

„The Witness!” (Świadek) jest to film dokumentalny nakręcony w USA (2000rok), wyreżyserowany przez Jenny’ego Stein’a. Przedstawia historię zwykłego człowieka, pochodzącego z Bronxu, jego wewnętrzną przemianę i samodzielną walkę o zwiększenie wiedzy o istnieniu powiększającego się braku szacunku wobec zwierząt, wykorzystywanych w różnych gałęziach przemysłu m.in. w produkcji futer. Główny bohater, Eddie, na własną rękę stara się przekazać prawdę o skali wyzysku zwierząt, ich trudnym losie i wpływie, jaki mają na to codzienne wybory konsumentów.

Za ten poruszający dokument, zrealizowany w profesjonalny sposób, grupa „Tribe of the Hart” otrzymała nagrody na 8 festiwalach filmowych, m.in. nagrodę dla najlepszego krótkometrażowego filmu na ARTIVIST FILM FESTIWAL 2005 oraz nagrodę publiczności na DANCESWITHFILMS 2005.

Nadesłał/a: Wegetarianie.pl