Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Od oficjalnego powstania naszej Fundacji minęło już prawie 5 miesięcy. W tym czasie udało nam się udzielić pomocy ponad 50 potrzebującym psom oraz 5 kotom. Większość z nich trafiła już do nowych domów, niektóre nadal przebywają pod naszą opieką – w klinikach, hotelach, domach tymczasowych oczekują na swojego człowieka. Dokładamy wszelkich starań, aby poprawić los bezdomnych zwierząt – tych które staną na naszej drodze i potrzebują pomocy.

Te, które bierzemy pod swoją opiekę musimy wykarmić, zaszczepić, odrobaczyć, wysterylizować oraz wykonać inne niezbędne zabiegi. Wiele z nich trafiło do nas w ciężkim stanie – chore, skrajnie zaniedbane, wymagające stałej opieki medycznej, co zwielokrotniło jeszcze i tak niemałe koszty ich utrzymania.

Niestety wpływy na rzecz naszej fundacji są niewspółmierne z wydatkami jakie ponosimy w związku z utrzymaniem i leczeniem naszych podopiecznych. Ponadto wciąż otrzymujemy informacje o kolejnych bezdomnych zwierzętach czekających na naszą pomoc.

W związku z tym zwracamy się z prośbą do wszystkich którym los zwierząt nie jest obojętny o wsparcie finansowe naszej fundacji choć niewielkim datkiem. Każda kwota bardzo się przyda. Będziemy wdzięczni za kierowanie darowizn na konto naszej fundacji:

Fundacja na rzecz zwierząt „Przytul Psa”
ul. Parkowa 5K, Ustanów, 05-540 Zalesie Górne
Bank BPH (o. w Piasecznie)
66 1060 0076 0000 3200 0133 1036

Prosimy także o rozesłanie tej wiadomości do znajomych, być może wśród nich znajdzie się ktoś gotowy wesprzeć naszych podopiecznych.

Jeśli chcesz możesz także wesprzeć finansowo naszego jednego, konkretnego podopiecznego, oto niektórzy z nich (więcej na naszej stroniewww.przytulpsa.pl) :

Darowizna tytułem „NITKA”
Nitka była maltretowana przez swoich poprzednich „właścicieli” do tego stopnia, że ma trwale uszkodzony kręgosłup przez co cały czas trzyma lekko przechyloną głowę. Bito ją nawet gdy była w ciąży – urodziła szczenięta, które w większości utopiono w rzece. Ocalał jeden, który ma opadającą powiekę na jednym oczku.

Darowizna tytułem „TIGRA”
Tigra to 5 miesięczne psie dziecko. Została potrącona przez samochód w Michałowicach. Pierwszej pomocy udzieliło Schronisko na Paluchu. Teraz jest już pod naszą opieką, kontynuujemy leczenie i szukamy dla niej dobrego domu. Jest wspaniałą młodą suczką, która bardzo boi się odrzucenia…

Darowizna tytułem „BRONIA”
Jedna dwóch suczek z Grójca – ich właściciel musiał je oddać, ponieważ trafił do domu opieki społecznej. Trafiły do nas – niestety Bronia z babesziozą, z której ledwo wyszła. Choroba spowodowała, że wysiadła jej wątroba i nerki. Obecnie znajduje się już w nowym domu, u wspaniałej rodziny, jednak cały czas zbieramy na opłacenie jej leczenia – wyniosło w sumie prawie 4000 zł.

Darowizna tytułem „GAMA”

Trafiła do nas na początku kwietnia – skóra, oczy a przede wszystkim uszy w fatalnym stanie. Przeszła bardzo długie i kosztowne leczenie (ponad 3 500 zł) oraz operację udrożnienia kanałów słuchowych, która powiodła się – a co więcej sprawiła że sunia odzyskała słuch.

Darowizna tytułem „KOCIĘTA”

Trzy 6-tygodniowe kocięta znaleźliśmy 2 tygodnie temu pod schroniskiem na Paluchu. Zabraliśmy je do domu tymczasowego aby odchować i znaleźć dla nich nowe domy. Niestety okazało się, że kociaki cierpią na chorobę skóry – grzybicę. Obecnie są leczone.

Darowizna tytułem „MAFI”

Mafi został wyłowiony z szamba przez Straż Miejską w Piasecznie. Był, jak się można domyślać, w opłakanym stanie. Jest staruszkiem mającym problemy również z oczami oraz uszami (prawie w ogóle nie słyszy). W dodatku okazało się, że ma nowotwór jądra.

Darowizna tytułem „MEGI”

Megi to 5-letnia rottweilerka przyprowadzona na Paluch 20 kwietnia 2009. Nie została przyjęta do schroniska, gdyż została znaleziona w Żółwinie. Ma ciążę urojoną, na którą otrzymuje stosowne leki. Przebywa w hotelu. Niebawem zostanie wysterylizowana.

Darowizna tytułem „ZEFIR”

Zefir został znaleziony w Zalesiu Dolnym. Pod sklepem. Siedział tam cały dzień. Godziny mijały, a nikt po niego nie wracał. W końcu ekspedientka powiadomiła nas o tym. Pojechaliśmy. Mimo rozwieszenia ogłoszeń nikt się nie zgłosił.

Darowizna tytułem „LOTKA”

Maleńka Lotka jest już staruszką, w dodatku z chorobą skóry. Na szczęście znaleźli się wspaniali ludzie którzy zaoferowali jej schronienie do czasu znaleznienia domu. a prawdopodobnie będzie to do końca życia. A my zbieramy na jej leczenie.

Darowizna tytułem „FIKUS”

Fikus to kilkumiesięczny szczeniak podrzucony pod schronisko na Paluchu. Postanowiliśmy zaopiekować się nim, aby zaoszczędzić mu koszmaru schroniska. Zbieramy na jego utrzymanie, szczepienia i inne niezbędne zabiegi.

Darowizna tytułem „KOREK”

Korek to stary, schorowany bokser. Ma nowotwór śledziony oraz przerzuty na płuca. Zabraliśmy go ze schroniska, aby ostatnie tygodnie życia spędził w domowej atmosferze wśród przyjaciół.

Z góry dziękujemy za pomoc w imieniu naszych podopiecznych.

Z wyrazami szacunku,

Fundacja na rzecz zwierząt „Przytul Psa”

ul. Parkowa 5K, Ustanów, 05-540 Zalesie Górne
KRS: 0000319418 REGON: 141678661 NIP: 1231173209
Konto Bankowe: 66 1060 0076 0000 3200 0133 1036
Tel: 503069502, 609733990, 501511714, 509045180,
fundacja@przytulpsa.pl, www.przytulpsa.pl

Nadesłał/a: Wegetarianie.pl