Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Fundacja Czarna Owca Pana Kota zaprasza na spotkanie z Barbarą Kaszkur-Niechwiej i Urszulą Makosz, które odbędzie się 25 marca 2010, w czwartek, o godz. 18 w Jewish Community Centre (Centrum Społeczności Żydowskiej), w Krakowie, przy ul. Miodowej 24.

W spotkaniu „Feminizm – aktywizm – kocizm”, moderowanym przez Fundację Czarna Owca Pana Kota wezmą udział dwie aktywne kobiety:

Barbara Kaszkur-Niechwiej – założycielka i przez kilka pierwszych lat Prezeska Stowarzyszenia ,,Akademia Pełni Życia”, a wcześniej aktywna w ruchu kobiecym (m.in. współzałożycielka Fundacji Kobiecej eFKa) i ekologicznym (m.in. w Federacji Zielonych). Z wykształcenia fizyczka jądrowa, studiowała też psychologię i religioznawstwo, parała się informatyką. Inicjatorka szkoleń komputerowych dla kobiet dojrzałych i seniorów. Wielbicielka i przyjaciółka kotów.

Urszula Makosz – pieśniarka wykonująca utwory w języku jidysz, polskim i hebrajskim. Wielokrotnie występowała na Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie. Prowadzi warsztaty piosenek jidysz i muzyki żydowskiej, koncertuje w kraju i zagranicą. Wegetarianka.

Gościniami spotkania będą kobiety, które prowadzą aktywne życie zawodowe, realizują swoje pasje i zainteresowania, a przy tym znajdują czas, nie będąc członkiniami wyspecjalizowanej organizacji, na pomoc zwierzętom.

Podczas spotkania porozmawiamy o zwierzętach, którymi opiekują się Gościnie spotkania, o podejmowanych przez nie działaniach, ale również o stereotypach na temat osób pomagających zwierzętom. Skupimy się na pytaniu, dlaczego tak istotne jest właściwe traktowanie zwierząt i zrozumienie, że są to stworzenia obdarzone rozumem, poczuciem własnej godności i unikalnym charakterem.

Zwierzęta i ich prawa w Polsce są lekceważone, zaś jednym z powodów takiego stanu rzeczy jest zakorzeniony społecznie i niesprawiedliwy pogląd głoszący, iż wyłącznie ludzie zasługują na szacunek . Tymczasem Barbara Kaszkur – Niechwiej i Urszula Makosz doceniają zwierzęta i właśnie filozofii życiowej prelegentek będzie poświęcone spotkanie.

Spotkanie odbywa się w ramach cyklu „Wszechnica pod Kotem” realizowanego przez Fundację Czarna Owca Pana Kota.

Fundacja serdecznie dziękuje Jewish Community Centre za udostępnienie sali!!!!

Serdecznie zapraszamy!

Nadesłał/a: jhonni