Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Fundacja Viva! zaprasza wszystkich na demonstrację z okazji Dnia bez Futra pod hasłem „Stop krwawej elegancji”, która odbędzie się 25 listopada w godz. 15:00-17:00 w Warszawie, na placyku przed Metrem Centrum. Nasze modelki zaprezentują krwawy pokaz mody, a inne osoby jego kulisy.

Każdego roku na całym świecie miliony zwierząt zabijane są w jednym celu: by zaspokoić wymagania estetyczne, promowane przez liczne czasopisma branżowe.

Chociaż polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej świadome, popyt na futra naturalne para…doksalnie wciąż utrzymuje się (a raczej jest utrzymywany) na wysokim poziomie. Ciężko obronić jest tezę, iż w obecnych czasach, gdy istnieje szeroki wybór materiałów syntetycznych oraz pochodzenia roślinnego, futra wciąż są potrzebne. Na fali mody na ekologię rozpowszechnia się zatem opinię, jakoby futra naturalne były bardziej przyjazne środowisku, niż wytwory syntetyczne.

Jednak najnowsze badania wykazują, iż jest wręcz odwrotnie: produkcja futer zagraża środowisku naturalnemu i ludziom. Wyrabianie i sprzedaż futer naturalnych są w dzisiejszym świecie nie do obronienia, zarówno ze względów etycznych, jak i ekologicznych.

Dzień Bez Futra – zamów bezpłatne materiały!

Jak co roku – listopad jest miesiącem akcji przeciwko futrom naturalnym. Zachęcamy do organizowania z okazji Dnia Bez Futra wydarzeń uświadamiających klientów, że kupowanie futer to wyrok więzienia i śmierci na miliony zamkniętych na fermach zwierząt.
Fundacja Viva! oferuje bezpłatne materiały i pomoc w postaci filmów czy plakatów. Dołącz do innych uczestników w Twoim mieście: www.akcjafutra.viva.org.pl/dolacz.php

Źródło: antyfutro.pl