Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Już w najbliższe wakacje w Zatoce Sztuki w Sopocie ekipa Owocnego Rozwoju ma zamiar ruszyć z inspirującymi warsztatami dla dzieci. Jest to Projekt mający na celu stworzenie przyjaznej przestrzeni do zabaw i edukacji dla najmłodszych. Twórcy pomysłu stawiają na zdrowie, owoce, rozwój kreatywności i pasji tworzenia. Autorskie bajki, ciekawy program i zdrowe szejki są ich atutami.

Co najważniejsze – chcą, aby warsztaty były całkowicie bezpłatne, w związku z czym postanowili uzbierać fundusze na ich realizację poprzez Crowd Funding, czyli wsparcie społecznościowe. Do tego celu służy im popularny ostatnio portal Polak Potrafi.

Owocny Rozwój to bardzo potrzebny projekt we współczesnym świecie, gdzie adresatami reklam żywności typu fast-food i słodyczy są często młodzi ludzie. Według najnowszych badań liczba otyłych dzieci w Polsce z roku na rok wzrasta. Jest to nieunikniony efekt siedzącego stylu życia oraz destrukcyjnej diety.

Projekt ma na celu promocję spożywania owoców i warzyw, wyrobienie u dzieci chęci sięgania po zdrową żywność, rozwój kreatywnych możliwości oraz uczenie dokonywania świadomych wyborów konsumenckich.

„Wierzymy, że edukacja na temat świadomych wyborów konsumenckich może być jednym ze sposobów na rozwiązanie tego problemu – taki jest też cel naszych warsztatów” – przekonują Anna Mandrela, Marcin Mosiejko i Piotr Denis koordynatorzy projektu.

Twórcy Owocnego Rozwoju chcą zmienić stereotypowe podejście do zdrowego odżywiania, które często jest uważane za drogie, trudne do przygotowania i niesmaczne. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się jak w tani i prosty sposób przygotować zdrowe potrawy dla całej rodziny, które zachwycą swym smakiem każdego łakomczucha. Stawiają na jak najmniej przetworzone potrawy, których głównymi składnikami są świeże owoce i warzywa.

Podczas gdy dzieci będą bawić się i poznawać wartości odżywcze owocowo – warzywnych bohaterów z bajki „Vitaminki”, rodzice będą mieć okazję wziąć udział w panelach dyskusyjnych i wykładach na temat zdrowego odżywiania. Owocny Rozwój to wspaniała okazja do twórczego spędzenia czasu nad morzem dla całej rodziny.

Jednak aby projekt się udał niezbędne jest Państwa wsparcie.
Pieniądze na realizację warsztatów zbieramy na stronie: http://polakpotrafi.pl/projekt/owocny-rozwoj

Więcej informacji o Owocnym Rozwoju można znaleźć na naszej stronie www.owocnyrozwoj.pl

Oraz na facebooku: www.facebook.com/OwocnyRozwoj

Nadesłał/a: Wegetarianie.pl