Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Badacze WWF prawdopodobnie odkryli nowego drapieżnika żyjącego w lasach Borneo – donosi WWF International. Ten lokalny ssak, niewiele większy od domowych kotów z ciemno rudym futrem i długim puszystym ogonem , został dwukrotnie sfotografowany dzięki ukrytej kamerze. To może być pierwszy od stulecia przypadek odkrycia nowego drapieżnika.

Przedstawiciele WWF nie ustalili jednoznacznie, czy zwierzę należy do zupełnie nowego rodzaju czy jest przykładem nieznanego gatunku z rodziny łaszowatych lub łasicowatych. Zwierzę wygląda jak skrzyżowanie lisa z kotem, twierdzą odkrywcy. Naukowcy mają nadzieję zdobyć więcej informacji na jego temat dzięki zainstalowaniu pułapek i złapaniu żywego okazu. „Pokazaliśmy zdjęcie mieszkańcom tego regionu, którzy doskonale znają lokalną przyrodę, ale nikt dotychczas nie widział takiego zwierzęcia” – opowiada Stephan Wulffraat, biolog koordynujący badania WWF. “Konsultowaliśmy się również z kilkoma ekspertami zajmującymi się przyrodą Borneo, zdarzały się głosy, że zwierze to przypomina lemura, ale większość naukowców była przekonana, że to nowy drapieżnik”. Jednak to dziwne zwierzę z małymi uszami i długimi tylnymi łapami może pozostać zagadką na zawsze, jeśli jego naturalne środowisko nie będzie odpowiednio chronione.

  • Więcej na stronach WWF…

    Źródło: WWF Polska

    Nadesłał/a: Wegetarianie.pl