Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone


Zespół Kliniki Pediatrii i Żywienia Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie zaprasza dziewczęta stosujące diety wegańskie lub zbliżone i wegetariańskie w wieku 9-18 lat do udziału w bezpłatnym badaniu weryfikującym wpływ diety roślinnej na rozwój kości.

Największy wpływ na zmniejszanie ryzyka rozwoju osteoporozy w wieku starszym ma osiąganie maksymalnej możliwej masy kostnej w młodości, głównie w okresie dojrzewania. Badania naukowe wykazują, że stan zdrowia kości dorosłych stosujących diety wegańskie, wegetariańskie i tradycyjne w krajach zachodnich nie różni się znacząco.

Badania pozwolą na ocenę:
– diety przez dietetyka specjalizującego się w dietach wegetariańskich
– stanu odżywienia (z pomiarami)
– gęstości mineralnej kości i stopnia rozwoju układu kostnego – tzw. wieku kostnego
– parametrów krwi związanych z metabolizmem kostnym

W trakcie badania otrzymają Państwo pełną informację o rozwoju Państwa dziecka, a w razie życzenia – także poradę dietetyczną od dietetyka, który sam jest wieloletnim wegetarianinem. Badanie uzyskało zgodę Komisji Bioetycznej Centrum Zdrowia Dziecka, co gwarantuje jego bezpieczeństwie dla uczestników.

Wyniki badań są całkowicie anonimowe. Wizyta w Poradni Żywienia i badania są bezpłatne. Dla osób spoza Warszawy istnieje możliwość częściowego zwrotu kosztów podróży oraz nieodpłatnego noclegu.

Terminy wizy: w okresie: 11.02.2013 – 05.04.2013. Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

W razie zainteresowania wizytą w Poradni Żywienia CZD, prosimy o kontakt i ustalenie terminu: – e-mail: j.sobiecki@czd.pl ; – tel. 663 918 818 (Jakub Sobiecki, dietetyk prowadzący badanie)

UCZESTNICTWO TWOJEGO DZIECKA W TYM BADANIU MOŻE PRZYCZYNIĆ SIĘ DO SZERZENIA WIEDZY NA TEMAT BEZPIECZEŃSTWA STOSOWANIA DIETY WEGAŃSKIEJ I WEGETARIAŃSKIEJ, ZARÓWNO WŚRÓD LEKARZY JAK I OGÓŁU SPOŁECZEŃSTWA.

Za: Vege.com.pl

Nadesłał/a: Wegetarianie.pl